phone
صفحه اصلی / وبلاگ / هر آنچه که درباره پرده‌های برقی و هوشمند باید بدانیم

هر آنچه که درباره پرده‌های برقی و هوشمند باید بدانیم

SEO WS
1 سال پیش
مدت زمان مطالعه : چهار دقیقه

با پیشرفت تکنولوژی مردم به دنبال هوشمندسازی، مدرن سازی و لوکس جلوه دادن منازلشان هستند؛ که لوکس و پیشرفته بودن لوازم و تجهیزات مورد استفاده در منازل می‌تواند نشانگر این موضوع باشد. حال یکی از این لوازم پرده‌ها هستند که با هوشمند یا برقی شدنشان تحول و دسترسی راحت برای جا به جایی پرده‌ها را به همراه خواهند داشت. ما در ادامه قصد داریم تا با پرده هوشمند و ویژگی‌‌هاشان بیشتر آشنا شویم.

 

پرده هوشمند

 

پرده برقی چیست؟

امروزه شاهد این هستیم که با پیشرفت تکنولوژی خانه‌ها هم کم کم به نوع هوشمند و پیشرفته تبدیل می‌شوند. یکی از وسایل و تجهیزاتی که برای مدرن سازی و هوشمند سازی منازل استفاده می‌شود پرده برقی است. پرده‌ها جز وسایل ضروری منازل هستند که از گذشته‌‌های خیلی دور در فرهنگ‌های متفاوت برای کاربری‌های مختلفی چون حفظ حریم شخصی، جلوگیری از ورود نور به داخل منازل، جلوگیری از خراب شدن لوازم منزل در برابر اشعه خورشید و خیلی دلایل دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از ابتدا تا به امروز پرده‌ها به صورت دستی کنار می‌رفتند و کمی بعد، از نخ یا زنجیر برای کنار زدن آن‌ها استفاده کردند تا اینکه امروزه با استفاده از ریل و موتور‌های برقی به راحتی و به وسیله یک ریموت پرده‌ها را کنار میزنند یا بالا و پایین می‌کنند.

نکته قابل توجه این است که پرده‌‌هایی چون کرکره‌ای، پرده شید ، پرده مدرن که مکانیزمی بالا رو دارند برای باز و بسته کردن آن‌ها از زنجیر یا نخ استفاده می‌شود. که آن‌ها را هم امروزه به صورت برقی می‌توان کنترل نمود.

کاربرد پرده برقی چیست؟

در جاهایی که دسترسی به باز و بسته کردن پرده آسان نیست یا پنجره‌ای که برای آن پرده نصب شده بسیار بزرگ بوده و جمع کردن پرده آن راحت نیست استفاده از پرده برقی بهترین گزینه می‌باشد. چوب پرده و ریل‌های این پرده‌های هوشمند بسیار متفاوت تر از نوع پرده‌های معمولی می‌باشد و طراحی این ریل‌‌ها برقی به گونه‌ای است که به وسیله یک موتور کوچک و قدرتمند به راحتی می‌توان پرده را جا به جا کرد.

راهنمای خرید پرده برقی

مزایای پرده های برقی

قطعا با استفاده از پرده برقی در منازل خود شاهد مزایای آن خواهید بود حال ما نیز قصد داریم تا تعدادی از این مزیت‌ها را نام ببریم:

 • کنترل میزان نور درخواستی برای ورود به داخل محیط
 • کنار زدن پرده به آسانی و بی دردسر با استفاده از ریموت
 • امکان استفاده از گوشی برای کنترل پرده
 • امکان چاپ طرح دلخواه بر روی پرده شید برقی
 • ایجاد فضایی زیبا و مدرن در محیط
 • قابل استفاده در شرکت ها، هتل ها، منازل، اتاق خواب و مکان‌های دیگر
 • قابلیت شستشو بدون آسیب به پرده

انواع پرده برقی

امکان برقی کردن اکثر پرده‌ها وجود دارد که ما در ادامه به دو نوع پرده برقی که از نظر حرکت متفاوت هستند اشاره خواهیم کرد:

پرده برقی کناررو

در این نوع از پرده از یک ریل مدرن و یک موتور فوق پیشرفته و بسیار کوچک استفاده شده است تا پرده‌‌ها مانند ریل و پرده‌های دستی به راحتی حرکت کنند. با لمس یک دکمه می‌توان پرده‌‌ها را از راه دور کنار کشید.

پرده برقی بالارو

ساختار پرده برقی بالارو به اینگونه است که از طریق یک موتور داخل لوله به اندازه عرض پنجره کنترل شده که با گردش موتور، پارچه به سمت بالا و پایین جابجا می‌شود.

 

قطعات و تجهیزات پرده برقی

 

انواعی از پرده‌‌ها هم وجود دارند که از نظر مدل نوردهی و قطعاتشان به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • پرده برقی شید
 • پرده زبرا برقی
 • پرده بامبو برقی
 • پرده برقی رومن
 • پرده اسکرین برقی

قطعات و تجهیزات پرده برقی

پرده‌های برقی دارای مکانیزم و تجهیزات پیشرفته تری هستند که با انتخاب جنس مرغوب آن‌ها می‌توانید مدت زمان بیشتری از این مکانیزم برای کنترل کردن پرده‌های خود استفاده کنید :

 1. پارچه پرده برقی
 2. موتور پرده برقی
 3. ریل پرده برقی
 4. تسمه پرده برقی
 5. هماورد پرده برقی
 6. ریموت کنترل پرده برقی

قیمت پرده برقی

خوب است بدانید که قیمت پرده برقی با توجه به تجهیزات پیشرفته‌ای که دارد مانند ریل، موتور، ریموت و… قیمت بیشتری نسبت به پرده‌های معمولی با مکانیزم دستی در همان طرح و اندازه دارند.

آیا هر پرده ای را می توان موتوردار کرد؟

اکثر پرده‌هایی را که امروزه در بازار وجود دارند چه از نوع بالارو و چه از نوع کناررو را می‌توان برقی یا موتوردار کرد . شما به راحتی با انتخاب هر یک از پرده‌ پانچی ، پرده پلیسه ، پرده شید و دیگر پرده‌‌ها  در رنگ‌‌ها و اندازه‌های مختلف می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر آن‌ها را به صورت برقی تهیه فرمایید.

راهنمای خرید پرده برقی

۱- قبل از خرید پرده محیط و محلی را که قرار است تا پرده در آن نصب شود را بررسی کنید تا از خرید پرده مناسب بالارو یا کناررو اطمینان حاصل نمایید.

۲-  برای استفاده راحتتر از پرده برقی و بدون مشکل موتور، باید ابعاد پرده درست اندازه گیری شود زیرا ابعاد پرده با قدرت موتور رابطه مستقیم دارد.

۳-خوب است برای اندازه گیری پرده از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید یا در صورت اندازه گیری توسط خودتان حتما روش اندازه گیری پرده مورد نظرتان را بلد باشید برای یاد گرفتن اندازه گیری هر نوع پرده می‌توانید به سایت پردکور مراجعه نمایید

۴- در انتخاب موتور‌های پرده نهایت دقت را داشته باشید و آن‌ها را متناسب با نوع موتور که ریموتی خواهد بود یا هوشمند انتخاب نمایید

SEO WS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را بنویسید
ایمیل معتبری وارد کنید
با تشکر دیدگاه شما ثبت شد و بعد از تایید به صورت عمومی نمایش داده می شود.

دیدگاه ثبت شده ( 0)

دیدگاهی ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید