phone
صفحه اصلی / پرده کلاسیک

پرده کلاسیک

پرده کلاسیک

در خانه‌های ایرانی همیشه وجود پرده، نشانگر خانه‌ای زیبا و با اصالت است. بسیاری از خانواده‌ها در هنگام خرید پرده آنقدر وسواس به خرج می‌دهند، که حتی ممکن است چندین روز در بازار به دنبال مدل‌های مناسب پرده بگردند. یکی از بهترین مدل‌های پرده که مناسب سلایق ایرانیان خواهد بود، پرده کلاسیک است. پرده کلاسیک Classic نوعی پرده پارچه‌ای با ابزار و یراق بسیار زیادمی‌باشد که معمولا برای خانه‌های لوکس و پنجره‌های بزرگ مناسب است. در ادامه قصد داریم درباره پرده کلاسیک و نکات مهمی که در رابطه با آن وجود دارد صحبت کنیم.

پرده کلاسیک اتاق خواب
مشاهده همه محصولات
پرده کلاسیک پذیرایی
مشاهده همه محصولات

انواع پرده کلاسیک

پرده‌های کلاسیک با طرح‌های پیچیده و چشم نوازی که دارند جلوه دیگری به فضا‌های رسمی، شیک و مجلل می‌ دهد همچنین این پرد‌ها به دلیل تنوع زیادی که در مدل، جنس، دوخت و کاربردی که دارند به سه قسمت تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

  • پرده کلاسیک از نظر مدل
  • پرده کلاسیک از نظر جنس دوخت
  • پرده کلاسک از نظر کاربرد در فضا

آشنایی با انواع مدل پرده کلاسیک

پرده کلاسیک یا به اصطلاح پرده لوکس، به هر فضایی که در آن نصب می‌شود حالتی دنج و در عین حال نمایی مجلل و تشریفاتی می‌بخشد. این مدل از پرده‌ بیشتر از پارچه دوخته می‌شود و جنس آن، بستگی به انتخاب مشتری و همچنین محیط نصب پرده دارد که اکثرا به عنوان پرده پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرده کلاسیک دارای انواعی می‌باشد که عبارتند از:

  • پرده کلاسیک آستری
  • پرده کلاسیک سلطنتی
  • پرده کلاسیک رومن
  • پرده کلاسیک والان
  • پرده کلاسیک آبشاری
  • پرده کلاسیک طرح دار
  • پرده کلاسیک چاپی

پرده کلاسیک

برروی میان پرده و یا روی پوشش یال پرده کلاسیک مانند پرده چاپی و پرده‌های طرحدار ممکن است طرح‌های کلاسیک، ویکتوریایی، رومی و یونانی چاپ شود. البته طرح روی پارچه باید با دکوراسیون داخلی خانه مطابقت داشته باشد که این طرح روی پارچه تنها مربوط به تصویر نمی‌شود و طرح‌های اسلیمی روی پارچه آستر و خود پارچه پرده کلاسیک نیز باید به درستی انتخاب شوند.

رنگ پرده کلاسیک

در دسته بندی انواع پرده کلاسیک و لوکس، رنگ نیز تاثیر زیادی دارد. در خرید این پرده‌ها چون جلوه خاصی دارند و حس اشرافی را منتقل می‌کنند باید برای انتخاب رنگ تک تک اجزای آن وقت کافی گذاشته شود. چیزی که در بین افراد بسیار رایج شده است انتخاب رنگ پرده کلاسیک برعکس پرده مدرن به رنگ تیره و مات است. البته انتخاب رنگ پرده بستگی به سلیقه فرد هم دارد و انتخاب رنگ روشن نیز امری غیر مرسوم نیست.

بنابراین برای انتخاب توری این پرده، بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده شود. این رنگ‌ها، قابلیت انطباق با همه‌ی رنگ‌ها را دارند. برای پارچه‌های کناری که نقش بسزایی در رنگ پرده کلاسیک دارند بهتر است از رنگ مکمل رنگ دکوراسیون منزل استفاده کنید. اگر از قانون ۶۰:۳۰:۱۰ در چیدمان اتاق استفاده شده است، می‌توان رنگ اصلی پرده را، از رنگ ثانویه‌ی دکوراسیون گرفت.

جنس دوخت پرده کلاسیک

نوع پارچه انتخاب شده برای پرده کلاسیک مانند پرده‌ پانچی ممکن است مخمل مجلل، ابریشم، ساتن یا کتان باشد که در حالت ایستادگی پرده و مدل باز و بسته شدن آن تاثیر بسزایی دارد، پس باید در انتخاب آن و سازگاری‌اش با سبک و رنگ محیط داخلی دقت کافی را داشته باشید.

انواع مدل پارچه کناری برای پرده کلاسیک ساده

پرده‌های کلاسیک، تقاضای زیادی در بازار دارند و طرح‌های حریر یا توری این پرده شامل انواع ساده، مدل‌های طرحدار گلدوزی یا خامه‌دوزی‌شده می‌شود. تنوع طرح و جنس در پرده کلاسیک را، در انتخاب پارچه‌های کناری و نوع دوخت آن‌ها که تنوع بالایی دارند می‌توانید مشاهده کنید. در ادامه مدل پارچه‌های کناری پرده کلاسیک را نام خواهیم برد:

مدل پرده یقه شل : این مدل پارچه‌های کناری در پرده‌های کلاسیک جز جدیدترین مدل‌ها می‌باشند.

مدل پرده چین دار با دوخت ساده : اگر دوخت‌های کلاسیک را می‌پسندید، مدل‌های چین‌دار با دوخت ساده، می‌تواند نظر شما را جلب کند.

مدل شانل گلدوزی شده : اگر به دنبال کارهای هنری و خاص هستید مدل شانل گلدوزی شده برایتان مناسب می‌باشد.

مدل ساتن کوبلنی : اگر دوست دارید از پارچه‌های براق در دکوراسیون خود استفاده کنید، مدل ساتن کوبلنی احتمالا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

مدل پیله‌ای و پنلی : دوخت پیله‌ای و پنلی از دیگر مدل‌های دوخت پارچه‌های کناری است که شباهت زیادی با پرده پلیسه دارد و همچنین می‌توانید در نوع جمع شدن این پارچه‌ها خلاقیت به خرج دهید

پرده کلاسیک

مدل‌های چین‌دار : مدل‌های چین‌دار ساده‌ی توری هم با استفاده از پترن‌های گلدوزی یا خامه‌دوزی‌شده نصب می‌شود که دوخت ساده‌ای دارند.

مدل قابی توری : نوع نصب اجزای پرده کلاسیک هم می‌تواند متفاوت باشد. توری‌های این پرده، می‌تواند به صورت فلت یا صاف نصب شوند. یکی از مدل‌های نصب توری، به صورت قابی است. در این نوع نصب، خیاط، گل‌های توری را با آرایش خاصی روی توری می‌بافد که به مدل قابی معروف است.

کاربرد پرده کلاسیک

ممکن است شما هم مانند خیلی از مشتریان پرده کلاسیک و سلطنتی فکر کنید که این مدل پرده‌‌ها فقط خانه‌ها، اتاق خواب‌های بزرگ و سالن‌های پذیرایی هستند در حالی که این تفکر اشتباه است و شما می‌توانید پرده کلاسیک را در  محل کارتان نیز نصب کنید. در واقع می توان گفت هر محیطی که رسیمی می‌باشد و نیاز به چیدمانی رسیمی و شیک دارد می‌تواند محل مناسب نصب این پرده‌‌های زیبا و اصیل باشد.

راهنمای اندازه پرده کلاسیک

برای عرض این پرده، باید فریم پنجره را اندازه‌گیری نمایید سپس به هر طرف ۱۰ سانت اضافه کنید تا عرض پرده به دست بیاید. در صورتی که از دیوار کنار پنجره، استفاده تزئینی نمی‌کنید (مثلا روی آن تابلو یا عکسی نصب نکرده‌اید)، می‌توانید از پرده سراسری هم استفاده کنید. البته این گزینه، برای دیوارهایی با حداکثر عرض ۹۰ سانتی‌متر تا یک متر مناسب است. ارتفاع این پرده، معمولا ۲ تا ۳ سانتی‌متر کمتر از ارتفاع سقف تا کف در نظر گرفته می‌شود. این اندازه، برای توری و آستر هم به همین مقدار است. اما ارتفاع پارچه‌های کناری پرده کلاسیک، بسته به طرح نصب آن‌ها دارد که ارتفاع این پارچه‌ها، برخی اوقات می‌تواند تا نیم متر بیشتر از ارتفاع پرده باشد.

نحوه قیمت گذاری انواع پرده‌های کلاسیک

قیمت پرده کلاسیک نیز مانند هر نوع پرده دیگر، بر اساس طول و عرض پارچه انتخاب می‌شود. البته در این پرده‌ها، معمولا ابزار و یراق بیشتری استفاده می‌شود و همین امر روی قیمت این پرده‌ها تاثیر گذار است. البته قیمت پرده کلاسیک و لوکس علاوه بر متراژ پارچه، بر اساس طرح روی پرده، نوع دوخت پرده و مدرن بودن آن نیز تعیین می‌شود. معمولا پرده‌هایی که مکانیزم جمع شدن خاصی دارند و نیاز به طراحی بیشتر دارند، کمی از مدل‌های دیگر گران‌تر خواهند بود. با توجه به این که این پرده، وزن نسبتا سنگینی دارد، باز و بسته کردن دستی آن، می‌تواند کمی دشوار باشد. برای حل این چالش، بهتر است از ریل پرده اتوماتیک دستی یا هوشمند استفاده کنید. این ریل‌ها، می‌تواند با استفاده از یک رشته نخ یا کنترل ریموت، پرده را به راحتی باز و بسته کند.

پرده کلاسیک

 

نکات مهم در زمان خرید پرده کلاسیک

در انتخاب پرده کلاسیک نکات زیادی در نظر گرفته می‌شود و اکثر افراد سعی می‌کنند با توجه به نظر یک متخصص دکوراسیون داخلی، نوع پرده لوکس خود را انتخاب کنند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید باید در نظر گرفت، مناسب بودن رنگ و مدل پرده با محیط داخلی است. سعی کنید رنگ‌های انتخابی را به شکلی انتخاب کنید، که تضاد کافی با رنگ کاغذ دیواری و یا مبل‌ها داشته باشد.

علاوه بر این‌ها، انتخاب پرده لوکس بستگی به محیط نیز دارد. به عنوان مثال در انتخاب پرده کلاسیک پذیرایی و یا یک پرده کلاسیک اتاق خواب باید به طول سقف تا کف، میزان باز و بسته شدن پنجره و حتی نیاز به آستر نیز توجه شود.

در صورتی که پرده را قصد دارید در محیطی که سقف بلندی دارد نصب کنید، بهتر است از یک طرح افقی استفاده کنید، تا سقف کوتاه‌تر به نظر برسد. البته اگر قصد دارید سقف را بالاتر از چیزی که هست نشان دهید، می‌توانید از پرده‌ای با طرح عمودی استفاده کنید. پرده‌های کلاسیک معمولا چون از چند لایه ساخته می‌شوند، به عنوان یک عایق مناسب برای جلوگیری از ورود سرما و یا آفتاب به داخل خانه نیز خواهند بود.

پرده کلاسیک

یکی دیگر از نکات مهمی که در رابطه با خرید پرده کلاسیک وجود دارد، مدل پنجره خانه است. برای پنجره‌های بزرگ و پنجره‌های کشویی که به عنوان درب بالکن نیز استفاده می‌شوند، پرده‌ای تهیه کنید که باعث اختلال در باز و بسته کردن پنجره نشود.

نحوه نگهداری از پرده‌های لوکس و سلطنتی

پرده کلاسیک یا پرده سلطنتی، شیوه نگهداری خاصی دارند و در صورت رعایت کردن آن، عمر پرده بیشتر خواهد شد. این پرده‌ها به دلیل اینکه از  پارچه‌های سنگین و بزرگ استفاده می‌کنند، شستشوی آن‌ها کمی دشوار است و بهتر خواهد بود که پرده را به خشکشویی بسپارید. جهت استفاده از خدمت خشکشویی پرده می‌توانید به صفحه‌ی مورد نظر پردکور مراجعه کنید.

در صورتی که پنجره مورد نظر شما آفتاب‌گیر است، بهتر خواهد بود که از یک لایه آستر در زیر پرده استفاده کنید تا به مرور زمان دچار پوسیدگی نشود. پرده آستری از خاک گرفتگی پرده کلاسیک جلوگیری می‌کند و تا حدودی هزینه شستشوی پرده کلاسیک و زحمت باز کردن و نصب آن را کاهش می‌دهد همچنین آستری را به راحتی می‌توان در ماشین لباسشویی شست.

پرده کلاسیک

خرید پرده کلاسیک ارزان و با کیفیت

انتخاب پرده سلطنتی و لوکس، که مناسب دکور خانه باشد و با تمام لوازم خانه همخوانی داشته باشد، کار دشواری است. علاوه بر تمام این‌ها، جنس پرده، طرح روی پرده و حتی متراژ پرده نیز روی خرید شما تاثیر زیادی دارد. بیشتر قیمت پرده کلاسیک با اینکه به خاطر پارچه است، اما یراق زیادی نیز دارد و همین امر روی قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. برای خرید پرده کلاسیک و مشاوره در زمینه انتخاب پرده، بر اساس دکور خانه، می‌توانید با کارشناسان مجرب پردکور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را بنویسید
ایمیل معتبری وارد کنید
با تشکر دیدگاه شما ثبت شد و بعد از تایید به صورت عمومی نمایش داده می شود.

دیدگاه ثبت شده ( 0)

دیدگاهی ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید